«Готувати їжу – це як малювати чи писати пісню. Адже так само, як існує безліч нот і кольорів, існує і велика кількість смаків, але саме те, як ви їх комбінуєте – відрізняє вас від інших»
Вольфганг Пак, шеф-кухар

 

 У зв'язку з ситуацією, що виникла у світі, люди все більше часу проводять вдома. А одне з найулюбленіших місць у будинку – це наша кухня. Велика кількість людей використовуваличас вдома із користю, вивчаючи мистецтво кулінарії. Але навіть найдосвідченішим домашнім кулінарам необхідно періодично проводити інвентаризацію своїх кулінарних інструментів, роблячи оновлення та купуючи нові предмети посуду.  Для початку, варто скласти список найнеобхіднішого, базового, що знадобиться кожному, хто готує у себе вдома. Для вашої зручності ми склали список цих корисних предметів. Хочемо зауважити, що в ньому немає жодного електричного приладу, тому що важливіше купити базові речі, а потім ви самі додумаєте, чого вам не вистачає.

Ніж

Напевно це найважливіший інструмент у кухарському арсеналі. Різновидів ножів багато – ніж для чищення, для овочів, ніж для риби, можна перераховувати дуже довго. Абсолютно під будь-яку кулінарне завдання знайдеться зручне лезо.

Ножі відрізняються як за ціною, так і за призначенням, але у вас на кухні обов'язково має бути гострий шефський ніж, з широким лезом, довжиною 25 сантиметрів. Можливо не максимально зручно, але на кухні їм можна робити все: нашаткувати капусту, розрубати м'ясо, почистити картоплю, нарізати овочі, подрібнити зелень. Звичайно, шеф-ніж покриває безліч потреб, але він важкий і не надто зручний для роботи з невеликими предметами. Тому варто додати ще декілька різновидів ножі.

Чистити картоплю і деякі овочі набагато зручніше ножем менше – існує безліч різновидів. Варто звернути увагу на ніж із прямим коротким лезом, близько 10-12 сантиметрів у довжину та ще одним, коротким, із закругленим лезом для роботи з круглими предметами. Деякі овочі та фрукти легше чистити тримаючи в руках, тому без невеличкого та легкого ножа тут не обійтися.
Для початкового комплекту ножів цього має вистачити, хоча звичайно, якщо у вас є бажання, то можна придбати і набори ножів. Тим більше, є гарні комплекти ножів на підставці. Вони значно спростять вам процес приготування.
Що стосується ціни, то не радимо купувати щось дороге з арсеналу японського імператора, багато в чому ви переплатите за яскраву назву та чарівні властивості. До того ж, преміальні ножі гострі не тільки лезом, але й ціною, виготовляються з вуглецевої сталі, яка вимоглива до зберігання та догляду – якщо вчасно не витерти ніж, то він досить швидко заржавіж і стане непригодним.
 

Поряд з ножами, за ручку, крокує дошка для нарізання, і не одна, а цілих дві. Це мінімально необхідна кількість дощок, одна – для м'яса, риби та птиці, а інша – для овочів та фруктів. Існує безліч думок про те, яка дошка краща, практичніша, яка накопичує менше мікробів і більш екологічна. Насправді, вибирайте собі ту дошку, яка вам більше подобається. У ресторанах, наприклад, рибу та м'ясо прийнято розрізати на різних дошках, тому чим більше дошк для нарізання у вас вдома, тим краще.
 

 

Каструлі

Це поняття включає безліч ємностей, які використовуються на кухні. Тут і ковшики, сотейники, різні баки, маленькі каструлі для варіння соусу. Обов'язковою є наявність великої каструлі, з кришкою, круглої форми. Вона зможе задовільнити більшість ваших кулінарних потреб. Допомогти каструлі на вашій кухні зможуть парочка ковшиків або сотейників, з невеликим обсягом. Залежить від ваших кулінарних можливостей та амбіцій. Якими б не були ваші каструлі, найкращий матеріал – це нержавіюча сталь, довговічний, простий у догляді та легко миється.

 

Сковорода 

Один з найбільш використовуваних предметів у приготуванні – це сковорода. У вас в наявності має бути хоча б одна сковорода, бажано велика – діаметром в 24-26 см. Наші пращури, як сковороду, використовували плоский камінь, пізніше з'явилися глиняні сковороди. Зараз сковороди, в основному, виготовляють із алюмінію, чавуну та нержавіючої сталі. Якщо вибирати один, універсальний варіант, ми рекомендуємо сковороду з алюмінію – вона легка, та з хорошими продуктивними якостями. Важливо стежити на антипригарним покриттям, тому що навіть якщо ви його не ушкоджували механічно, то з часом воно вигоряє саме по собі. Крім стандартної сковороди, ще добре мати сковороду для гриля і сковороду для млинців з низькими бортиками. Це не просто назва – при використанні сковороди за призначенням різниця буде відчутною.

Міски та ємності

Банальна, але необхідна річ на кожній кухні – це миски та різні ємності. У різноманітних кухарські пригоди без них ніяк не обійтися. На вибір існує безліч форм, матеріалів та розмірів. Велика миска-напівсфера ідеальна, в ній можна перемішати і замаринувати все що завгодно. Бажано мати кілька напівсфер, різних розмірів.

Вінчик

Невід'ємна частина кулінарії – це змішування, тому вам не обійтися без вінчика. Звичайно, можна змішувати і вилкою та іншими предметами, але щодо ефективності, то з віночком нічого не зрівняється. Як кажуть, кулінарія складається на чверть із перемішування, так що без віночка тут не обійтися.

 


Терка

Адже продукти можна подрібнити за допомогою ножа – скажете ви. Швидше за все, ви просто не мали справу хоча б із кілограмом буряків чи моркви. Терку можна віднести до швидше, додаткових, а не обов'язкових речей, але вона не дорога і значно заощадить ваш час.

 

Ваги та мірна склянка

Це ті речі, які начебто і не завжди знадобляться, але якщо вони будуть потрібні, то замінити їх нічим. Як часто ми зустрічаємо в рецептах виміру в грамах та мілілітрах. Тим більше, що ці предмети купуються раз і назавжди. гарна інвестиція у ваші кулінарні пригоди.
Звичайно, є ще безліч корисних речей на кухні, які максимально задовольняють різні кулінарні потреби. лопатки, кухарські вилки, щипці та інше. Насправді, більшість цих предметів, або вже є на кожній кухні, або з'являється з часом. Адже під час готування ви стикатиметеся з різними ситуаціями, і самі зрозумієте чого вам не вистачає. Ми ж перерахували речі, які практично неможливо замінити, тому радимо обирати їх ретельно на роки.